Kobieta Inwestuje

Finansowe inspiracje. Cytaty #2

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, a my zazwyczaj po momentach podsumowań i bilansów zaczynamy robić noworoczne postanowienia. Chcę Wam dziś pokazać parę, moim zdaniem, ciekawych cytatów, nad którymi warto się chociaż chwilkę zatrzymać, robiąc plany inwestycyjne na przyszłość. Może któryś z nich będzie światełkiem na Waszej drodze ku finansowej wolności?

Wiele z nas koncentruje się stale na tym, czego nie ma, zamiast widzieć to, co ma. Wydaje nam się, że jeśli będziemy zarabiać więcej to będzie nas stać na wszystko to, czego potrzebujemy do szczęścia i żeby poczuć się finansowo zabezpieczonymi i będziemy zadowoleni i bogaci, a prawo Parkinsona mówi, że

„wydatki zawsze rosną wprost proporcjonalnie do dochodów”.

Dochód pasywny, czyli stały przypływ środków wpływający cyklicznie na Twoje konto dzięki zainwestowanym w jakiś sposób środkom finansowym (wynajem nieruchomości, wydanie płyty, odsetki z lokaty bankowej, wydanie swojego własnego produktu, emerytura (!), programy partnerskie, fundusze inwestycyjne itp).

„Skoncentruj się na tworzeniu źródła dochodu pasywnego. Dochodu, który będzie generował pieniądze nawet wtedy, gdy przestaniesz pracować. To jest właśnie prawdziwy klucz do tworzenia wolności finansowej” (S. Ground)

Kolejny cytat nie wymaga chyba nawet komentarza:

„Jeśli żyjesz dla opinii innych ludzi, to jesteś martwy” (W. Buffett)

To, że podejście Warrena Buffetta sprawdza sie w naszym codziennym życiu, nie tylko w biznesie, pisałam już nieraz, więc dziś po prostu jedno z ważniejszych zdań w poszukiwaniu Twoich własnych finansowych reguł.

„Zasada numer 1: Nigdy nie marnuj pieniędzy. Zasada numer 2: Nigdy nie zapominaj o zasadzie numer 1” (W. Buffett)

Pieniądze są w naszym życiu ważne. Pozwalają nam zaspokajać nasze podstawowe potrzeby, możemy realizować nasze hobby, podróżować, możemy dzięki nim spełniać marzenia nasze i naszych bliskich. Ale zawsze należy przy tym pamiętać, że nie są najważniejsze w życiu, że są jedynie środkiem do czegoś…

„Jedną z moich podstawowych zasad jest to, że pieniądze to tylko pieniądze. Oczywiście, są ważne. Ale tak naprawdę liczy się tylko Twoje zdrowie i radość życia” (M. Hawes)