O mnie - Kobieta Inwestuje

O mnie

kobieta inwestuje, Anna SmolinskaAnna Smolińska, inżynierka ochrony środowiska i doktorka ekonomii. Mama Jasia i Hani i żona speca od innowacji i negocjacji.

Jestem aktywną inwestorką giełdową, co uwielbiam. Jakiś czas później dołożyłam do tego inwestowanie na rynku nieruchomości, choć zawsze wydawało mi się, że to nie dla mnie 🙂

Nie inwestuję jednak „od zawsze”, a moje początkowe kroki były pełne strachu. Wszystkiego uczyłam się etap po etapie. Dlatego rozumiem, że kobiety mogą się bać inwestowania. Ale proszę uwierz mi, że da się go nauczyć, i że to wiedza, która jest Ci bardzo potrzebna. Dlatego nie zrażaj się od razu, spróbuj!

Od kiedy zaczęłam inwestować na giełdzie, doznałam wzmożonej ciekawości koleżanek i milionów pytań o nią. Zauważyłam, że moje najbliższe przyjaciółki do pieniędzy podchodzą rozsądnie, ale raczej intuicyjnie, a na hasło inwestowania patrzą na mnie, jakbym mówiła w obcym języku. Dlatego postanowiłam zacząć pisać tego bloga. Dla siebie, żeby stale motywować się do szukania nowej wiedzy o finansach osobistych i dla kobiet, by pokazać im, że inwestowanie nie jest takie straszne i że warto myśleć o swoich finansach.

Później zaczęłam być zapraszana jako prelegentka na różne spotkania, wykłady i konferencje. Zauważyłam na nich, że wiele kobiet myśli tak jak moje koleżanki, zrzuca całą odpowiedzialność finansową za siebie i dzieci na mężczyznę i nie ma świadomości, jak ważne jest, żeby potrafić samodzielnie o nią zadbać.

 

Od lat z pasją pomagam kobietom uporządkować finanse osobiste oraz inspiruję do samodzielnego inwestowania i budowania swojej niezależności finansowej. I taka jest intencja mojego bloga – chciałabym skierować go głównie do kobiet, bo uważam, że wciąż za mało nas w świecie finansów.

Wierzę, że każda z nas potrafi wziąć finanse w swoje ręce i zarządzać nimi efektywnie i z przyjemnością, w sposób iście kobiecy 🙂 Mężczyźni są oczywiście zawsze bardzo mile widziani w naszym towarzystwie!

Bardzo bym chciała poprzez te wszystkie projekty, by zdanie „kobieta inwestuje” straciło charakter manifestu i stało się najzwyklejszym opisem naszej rzeczywistości.

Jeśli zobaczysz, że polecam jakikolwiek produkt to wiedz, że jestem w stanie podpisać się pod nim całkowicie i że prawdopodobnie sama z niego korzystam. Aktualnie współpracuję z jednym programem afiliacyjnym i jeśli zauważysz link do konkretnego produktu finansowego to jest to pewnie produkt, za który dostanę niewielką prowizję, jeśli zdecydujesz się podpisać umowę korzystając z linku z mojej strony.

Regularnie prowadzę wykłady i spotkania dla studentów oraz szkolenia na temat finansów osobistych i inwestowania dla pracowników firm.

Wypowiadałam się jako ekspert dla wielu magazynów i portali, m.in. Wysokie Obcasy, Gazeta.pl, Rzeczpospolita, Forbes.pl, PANI, Elle, Gazeta Prawna, TVP itp.

Zapraszam też do współpracy wszystkich, którzy patrzą na damską stronę finansów w podobny sposób, jak ja. Jeśli masz jakieś ciekawe pomysły, napisz do mnie. Jestem zawsze otwarta na nowe doświadczenia.  Chętnie odpowiem na każdy mail wysłany na adres: anna@kobietainwestuje.pl

 

Dla formalności chciałabym dodać jeszcze, że informacje przedstawione na mojej stronie internetowej są moimi prywatnymi opiniami i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).