Kobieta Inwestuje

Witaj

Mam na imię Anna i od kilku lat prowadzę własną działalność. Od 15 lat przeprowadzałam się dziesiątki razy i aktualnie głównie mieszkam w Niemczech. Z wykształcenia jestem inżynierem ochrony środowiska i doktorem nauk ekonomicznych. Jestem mamą Jasia i Hani, żoną speca od innowacji i negocjacji, a ze zwierząt, póki co, mam jedynie rybki 🙂

Od kiedy zaczęłam inwestować na giełdzie, doznałam wzmożonej ciekawości koleżanek i milionów pytań o nią. Zauważyłam, że moje najbliższe przyjaciółki do pieniędzy podchodzą rozsądnie, ale raczej intuicyjnie, a na hasło inwestowania patrzą na mnie, jakbym mówiła w obcym języku. Dlatego postanowiłam zacząć pisać tego bloga. Dla siebie, żeby stale motywować się do szukania nowej wiedzy o finansach osobistych i dla kobiet, by pokazać im, że inwestowanie nie jest takie straszne i że warto myśleć o swoich finansach.

Czy jestem oszczędna? Tak, staram się świadomie wydawać pieniądze i panować nad naszym budżetem domowym, a częste przeprowadzki spowodowały, że każdy kolejny zakup jest teraz jeszcze dokładniej przemyślany 🙂 Mam też oczywiście swoje małe, kobiece, kosztowe słabości, które po części staram się jednak tłumaczyć inwestowaniem – trudno mi się powstrzymać, kiedy znajduję ładne obrazy. Sprawia mi ogromną przyjemność wyszukiwanie ich i oglądanie, a z każdym nowym nabytkiem nasze domowe okazy ciągle zmieniają swoje miejsca 🙂 Co tam nowa torebka 🙂

Blog ten chciałabym skierować głównie do kobiet, bo uważam, że wciąż za mało nas w świecie finansów. Wierzę, że każda z nas potrafi wziąć finanse w swoje ręce i zarządzać nimi efektywnie i z przyjemnością, w sposób iście kobiecy:)  Mężczyźni są oczywiście zawsze bardzo mile widziani w naszym towarzystwie!

Jeśli zobaczysz, że polecam jakikolwiek produkt to wiedz, że jestem w stanie podpisać się pod nim całkowicie i że prawdopodobnie sama z niego korzystam. Aktualnie współpracuję z jednym programem afiliacyjnym i jeśli zauważysz link do konkretnego produktu finansowego to jest to pewnie produkt, za który dostanę niewielką prowizję, jeśli zdecydujesz się podpisać umowę korzystając z linku z mojej strony. Połowę moich dochodów z bloga przeznaczam na dwie fundacje pomagające dzieciom, tak więc pośrednio pomagasz im i Ty. Z góry bardzo Ci dziękuję.

Zapraszam też do współpracy wszystkich, którzy patrzą na damską stronę finansów w podobny sposób, jak ja. Jeśli masz jakieś ciekawe pomysły, napisz do mnie. Jestem zawsze otwarta na nowe doświadczenia.

Jeśli  chcesz się ze mną skontaktować, chętnie odpowiem na każdy mail wysłany na adres: kontakt@kobietainwestuje.pl

Dla formalności chciałabym dodać jeszcze, że informacje przedstawione na mojej stronie internetowej są moimi prywatnymi opiniami i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).