Kobieta Inwestuje

#womenpower Kobiety, które inspirują

Baaardzo lubię kobiety, a od kiedy bloguję, a robię to głównie dla nich i staram się je wspierać na drodze do niezależności finansowej są mi jeszcze bardziej bliskie, a ich dobro leży mi szczególnie na sercu. Mężczyzn też lubię, no dobra… ale inaczej 🙂

Uważam, że w nas kobietach drzemie ukryta siła, której często same w sobie nie widzimy, albo ją w sobie nieświadomie gasimy. #womenpower

Jest taki rodzaj kobiet, które wprost uwielbiam, podziwiam. Kocham widzieć ich energię, otwartość, entuzjazm, kiedy mają jakiś pomysł i tak mocno szukają możliwości, jak go zrealizować. W ostatnich latach takie kobiety mnie wręcz fascynują, bo sama dużo więcej niż kiedyś nad sobą pracuję i mam ogromną potrzebę rozwoju. I takie kobiety motywują mnie szczególnie. I sama chciałabym być taką kobietą.

Wewnętrzna siła tych kobiet, determinacja, z jaką o siebie walczą, motywacja do zmian, jaką odnajdują często pod wpływem różnych trudnych sytuacji życiowych. To są kobiety, które wszystko, co mają osiągnęły własną pracowitością, uporem i chęcią stałego rozwoju. Nikt im niczego nie dał, ani im się nie udało (mam alergię na to słowo!).

Jest wiele kobiet, które mnie inspirują, motywują do dalszej pracy nad sobą, które są dla mnie wzorem. Postanowiłam dziś zastanowić się, co takiego jest w kobietach, które mnie inspirują.

1. MAJĄ DYSTANS DO SIEBIE I DROBNOSTEK NA CO DZIEŃ

Łatwo powiedzieć, gorzej zrobić. Ale moim zdaniem da się tego nauczyć 😊 Często jesteśmy tak zaabsorbowane naszymi małymi, codziennymi kłopotkami, że nie przyjdzie nam nawet do głowy, żeby się zatrzymać i spojrzeć na wszystko z dystansem.

Czy to, że zastanawiasz się, jak ktoś o Tobie myśli, że irytuje Cię czyjeś zachowanie ma właściwie aż tak duże znaczenie? Czy to, że dzieci znów dziś czegoś nie poskładały, a mąż zapomniał robiąc zakupy dokupić jeszcze jakieś warzywo jest aż tak ważne? Przecież umiemy być ponad to wszystko, a nasze życie i tak jest naprawdę dobre!

„Przychylam się do opinii, że są dwa dni, którymi nie należy się przejmować. To wczoraj i dzisiaj” M. Czubaszek

Zamartwianie się błahostkami, wyolbrzymianie każdej drobnostki niczego nie zmienia, a zabiera nam tylko energię.

Może warto przestać przejmować się tym, co nieistotne, a już w ogóle tym, na co i tak mamy niewielki wpływ.

2. DBAJĄ O SIEBIE i SWÓJ ROZWÓJ

Kobiety, które mnie inspirują same dla siebie są ważne. Cenią swoje zdrowie, mają radość z życia, są wdzięczne za to, co mają. Ale nie – nie są wrednymi egoistkami. Wiedzą jednak, że tak jak w samolocie, tak i w życiu. Zanim zaczniesz pomagać innymi, wpierw sama musisz zadbać o siebie i sobie założyć maskę z tlenem. Potem możesz być dla innych.

Dlatego też warto dbać o swoje ciało, zdrowo jeść, ćwiczyć, ale też rozwijać się, stale uczyć. Ważny jest też czas dla siebie, odpoczynek i efektywny, pozytywny czas z rodziną.

„Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego” E. Lauder  

To nie jest łatwe i wymaga wiele samozaparcia, wyrobienia nawyków, pracy nad sobą, ale na dłuższą metę to praca, która daje spektakularne efekty.

3. SĄ ODWAŻNE

To kobiety, które nie boją się działać i wychodzić ze swojej strefy komfortu. Wszystko co nowe i obce powoduje w nas strach. To normalne i każda z nas tego doświadcza. Każda! Ale kobiety, które mnie inspirują działają, pomimo strachu.

Nie zmienimy niczego w naszym życiu robiąc stale to samo. Powinnyśmy doświadczać zmian i się ich nie bać, albo działać pomimo strachu.

Nigdy nie będziesz gotowa, skarbie. Musisz się po prostu odważyć. C. Stevens

Ze zmianami zawsze wiąże się pewne ryzyko, wysiłek, a nam jest dobrze w tej naszej wychuchanej dziupli. Ale najczęściej jest tak, że jak zrobisz pierwszy krok to zrobisz i kolejne. Najważniejsze jest, żeby zacząć! Nie boj się zmian, działaj pomimo strachu!

4. UPADAJĄ, ALE ZARAZ POTEM OTRZEPUJĄ SIĘ I IDĄ DALEJ

Żadnej z nas nie omijają w życiu porażki, albo trudne sytuacje. Powtórzę raz jeszcze, żebyśmy się dobrze zrozumiały. ŻADNEJ Z NAS NIE OMIJAJĄ NIESZCZĘŚCIA W ŻYCIU. Ani mnie, ani Ciebie, ani angielskiej Królowej. Nie da się zawsze wszystkiego robić bezbłędnie, ani nie da się odsunąć od siebie czy swojej rodziny chorób czy innych kłopotów. Pytanie jednak, co z tym zrobisz!?

„W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie… chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu” V. Green

Te kobiety, o których piszę, zawsze zdają sobie sprawę, że porażka wcale nie jest tragedią nie do pokonania. Może być jedynie lekcją, którą dostajesz, by zrozumieć, co poszło nie tak i jak następnym razem tego uniknąć. One traktują takie sytuacje jak nowe doświadczenie, naukę.

Jasne, zawsze można sobie chwilkę popłakać i pobiadolić, ale zaraz potem warto wstać z kolan, wyciągnąć wnioski i pójść dalej. Wiem, trudne, ale w życiu nie zawsze jest łatwo 😊

Niepowodzenia, trudne sytuacje po odpowiednim przepracowaniu i właściwym podejściu mogą nas wzmacniać i dają nową energię i siłę na przyszłość. Ale dają też pokorę, która u silnych, inspirujących kobiet jest cudownym połączeniem.

„Bądź wdzięczny za trudne chwile. One pozwalają ci się rozwijać. Bądź wdzięczny za swoje ograniczenia, ponieważ one dają ci szansę na poprawę. Bądź wdzięczny za każde nowe wyzwanie, ponieważ ono buduje twoją siłę i charakter. Bądź wdzięczny za swoje błędy. Przekazują Ci cenne lekcje” T. Amdahl

Nigdy się nie poddawaj!!!

5. SĄ WDZIĘCZNE ZA TO, CO MAJĄ

Wdzięczność – jeden z bardzo prostych nawyków, do rozwinięcia jakiego nie potrzeba jakiejś ogromnej wiedzy i pracy, a jednocześnie taki, które może mieć naprawdę wieli wpływ na nasze życie.

„Kiedy jesteś wdzięczny, znika strach, a pojawia się obfitość” A. Robbins

Będąc w takim domowo – pracowym trybiku często trudno nam na co dzień dostrzec to, jak szczęśliwe bywamy, co dobrego się nam przydarza, jak piękni ludzie nas otaczają. Uświadomienie sobie tego powoduje, że będziemy bardziej zadowolone ze swojego życia i łatwiej nam przyjdzie zaprzestanie martwienia się tym, co nie jest zbyt nieistotne.

Jeśli doceniamy to co mamy, nawet te najprostsze rzeczy, nasz poziom szczęścia rośnie.

6. MAJĄ REALNE OCZEKIWANIA

Usłyszałam kiedyś, że pojęcie szczęścia to są nasze oczekiwania kontra rzeczywistość. Jeśli więc nasze oczekiwania są zbyt wysokie, może się okazać, że w rzeczywistości nie uda nam się nigdy ich zaspokoić i nie zaznamy takiej pełni szczęścia, o jakiej marzymy.

„Nigdy nie akceptuj cudzych ograniczeń. Jeśli jest coś, co chcesz zrobić, nie ma żadnego powodu, dla którego to miałoby Ci się nie udać” A. Dodson

Kobiety, które mnie inspirują najczęściej to rozumieją jakoś tak naturalnie. Nie oznacza to, że nie powinniśmy sięgać wysoko i nie mieć aspiracji i marzeń. Ale nasze oczekiwania powinny być realne, na miarę naszych możliwości.

7. LUBIĄ SIEBIE

Takie kobiety po prostu się akceptują i lubią. Nikt nie jest doskonały i nie ma sensu krytykować i samobiczować się za coś całe życie.

Dużo lepiej jest próbować zaspokoić swoje potrzeby, pracować nad poczuciem własnej wartości i doceniać to, co w nas piękne. A w każdej z nas ZAWSZE jest coś pięknego!

„Musimy mieć wytrwałość i ponad wszystko wiarę w siebie. Musimy być pewne, że mamy do czegoś talent…M. Curie-Skłodowska

To, że ciągle na coś narzekamy prowadzi do naszej frustracji i przygnębienia, ale też do frustracji naszego otoczenia. A my przecież nie chcemy ciągnąć w dół naszych najbliższych. Dużo lepiej być dla innych inspiracją, pomagać im odnosić sukcesy i odnosić je samemu.

Wydaje mi się też, że wraz ze wzrostem wiary i pewności siebie dużo lepiej też zaczynamy czuć się we własnych ciałach. Widzimy się bardziej atrakcyjnie.

Polub siebie!!! Jesteś piękna!!!

Fascynuje mnie, kiedy widzę, kiedy kobiety cudownie realizują siebie i jak zaczynają wierzyć we własne możliwości. Jestem wielką orędowniczką tego, że nigdy nie jest za późno, by zacząć robić coś dla siebie, coś co nas rozpala, daje szczęście, co jest naszą pasją. I nigdy nie jest za późno na nasz rozwój i wszelkie życiowe zmiany, jeśli jest nam aktualnie źle.

I nie ma znaczenia, czy jesteś profesorem, sprzedawczynią czy nauczycielką. Nie porównuj się nigdy z żadną inną kobietą! Każda z nas ma swoje własne doświadczenia, swoje własne pragnienia i swój przepis na życie.

I jeśli możesz, pomóż innej kobiecie iść do przodu – stać się lepszą, mądrzejszą, piękniejszą. Pomagajmy sobie nawzajem!

” Kiedy każda kobieta szanuje siebie, większa ilość pierwotnej, twórczej energii jest dostępna wszystkim, aby mogły dokonać zmiany w sposobie reagowania ludzkości na to, co niesie życie. Kiedy kobiety przestaną czuć się zagubione, gdy nie będą pytać innych, co powinny robić lub jak powinny żyć, wtedy w świecie nastaną wielkie zmiany. To nie znaczy, że nie mogą istnieć między kobietami przyjaźnie lub więzi; wręcz przeciwnie, fundamentalne znaczenie ma wsparcie od kobiet idących tą samą drogą. Ten rodzaj wsparcia znosi się na prawdzie i jest udzielany z troską – bez wyrzutów i osądzania. Takie zdrowe i owocne wsparcie ma miejsce w stworzonej przez kobiety bezpiecznej przestrzeni, w której w sposób pełen szacunku dzielą się własnymi myślami i prezentują alternatywne podejścia lub rozwiązania. Siostrzeństwo zawsze wspiera każdą kobietę, która gotowa jest przezwyciężyć własne wyzwania, by się rozwijać.” (Jamie Sams, „13 Pierwotnych Matek Klanowych. Twoja Święta Ścieżka, prowadząca przez pradawne nauki o Siostrzeństwie do odkrycia darów, zdolności i talentów kobiecego pierwiastka.”)

Od dziś Ty i ja też bądźmy kobietami, które inspirują! Pokażmy naszym córkom, jak być piękną wewnętrznie, spełnioną, szczęśliwą kobietą. Żeby i one mogły takie być!

A Ciebie jaka kobieta szczególnie inspiruje?e