Kobieta Inwestuje

Invest Cuffs we wspomnieniach

W marcu tego roku odbył się w Krakowie kolejny Invest Cuffs. Tym razem zmieniono trochę formę dawnego Kongresu, który wcześniej był dużo bardziej skupiony na inwestowaniu na rynkach kapitałowych. W tym roku było też wiele informacji, wykładów i szkoleń z zakresu inwestowania na rynkach nieruchomości, w dzieła sztuki, ale też oczywiście w akcje, na Forex, była też mowa na temat ETF, które właśnie wchodzą na polski rynek i wiele innych.

W ubiegłym roku kobiecym pierwiastkiem Kongresu była nasza debata Sex-Brain-Trade, w której brałam udział wraz z Sylwią Dobosz i Anną Kocjan, a poprowadził ją Marcin Wenus.

W tym roku odbyła się debata „Szpilki na Bitcoinie, czyli wielka debata kobiet ze świata krypto i blockchain” z udziałem Pauliny Paprzyckiej i Olgi Brzeżeckiej z Blockchain Girls, Aleksandry Kopeć, Darii Gacy i Mike’a Satoshi. Bardzo podoba mi się fakt, że kobiety tak aktywnie, merytorycznie i z kobiecym wdziękiem wchodzą w świat inwestowania i blockchain, jeszcze niedawno postrzegany jako bardzo męski.

To, co dało się zauważyć w tym roku to zdecydowanie wyższa średnia wieku osób odwiedzających ICE Kraków. Mam wrażenie, że tegoroczni odwiedzający to już doświadczeni, mający wiedzę w temacie, którzy przychodzą znaleźć nowe rozwiązania, zgłębić temat, spotkać tych, którzy robią to samo.

Bardzo podobała mi się tegoroczna idea rozszerzenia tematyki form inwestowania na inne niż tylko rynki kapitałowe. Sporym zainteresowaniem spotkało się np. stoisko Mieszkanicznika, który oferował całą gamę tematycznych książek i zachęcał do brania udziału w ich regularnych spotkaniach na temat inwestowania w nieruchomości. Również stoisko ArtInfo.pl było regularnie odwiedzane, więc widać rodzące się zainteresowanie inwestowaniem w sztukę.

Odbyłam cały szereg rozmów na temat kobiecego inwestowania. Zdecydowanie potencjał kobiet zdaje się być zauważony coraz bardziej przez instytucje finansowe i inne zainteresowane osoby i powstało wiele ciekawych pomysłów do zrealizowania. Już niebawem opowiem Wam o pierwszym z nich 😊 A jeśli mam jakieś zdjęcia z Wami z Kongresu to bardzo o nie poproszę i z góry dziękuję.

Nie inwestuję za wiele w kontrakty, ale namówiono mnie, by wziąć udział w konkursie DM PKO i okazało się, że osiągnęłam najwyższy zysk inwestując w kontrakty na indeks WIG20 🙂

Podczas Invest Cuffs nagrałyśmy wraz z Sylwia Dobosz rozmowę na zaproszenie Bogusza Kasowskiego dla telewizji Comparic24.tv. Rozmawialiśmy na temat konieczności inwestowania kobiet i naszej Fundacji Kobiety i Finanse, za pomocą której chciałybyśmy pomoc kobietom rozwijać nasz kobiecą świadomość finansową i pokazywać edukację inwestycyjną w prosty, kobiecy sposób.

Bogusz świetnie uzupełnił rozmowę danymi na temat kobiet w biznesie, zysków osiąganych przez firmy, w których zarządach zasiadają kobiety i wiele innych ciekawych statystyk. Polecam 🙂

Polecam Wam zapisać sobie datę kolejnych marcowych Invest Cuffs w swoim kalendarzu. Mnóstwo nieocenionej wiedzy inwestycyjnej, wiele wykładów i szkoleń, ale też ciekawe, merytoryczne rozmowy na korytarzach.

Do zobaczenia za rok w Krakowie!

Wszystkie zdjęcia oznaczone logo Invest Cuffs zrobione zostały przez Mateusza Króla.