Ankieta dotycząca Twojej akceptacji ryzyka - Kobieta Inwestuje

Ankieta dotycząca Twojej akceptacji ryzyka

Każdy z nas ma zupełnie inną akceptację ryzyka inwestycyjnego i istotną sprawą jest, by ją poznać, jeśli myślimy o inwestowaniu. Są osoby, których psychika pozwala bez problemu spekulować na rynku Forex, a inny – by nie popaść w ogromną frustrację i nie zestresować się do granic możliwości – jest w stanie jedynie założyć lokatę.

I nie ma w tym oczywiście nic złego. Każdy z nas jest inny, więc rodzaj inwestowania powinien dostosować do siebie, własnych
predyspozycji i charakteru. Jedyne, co powinnyśmy zrobić, to dowiedzieć się, jakie one są.

Istnieje wiele możliwości, a jedną z nich jest test określający akceptację ryzyka inwestycyjnego. Dowiesz się z niego, czy masz duszę ryzykanta, czy może Twoja akceptacja ryzyka jest średnia albo niska, i jakie produkty finansowe będą odpowiednie dla Ciebie.

Test¹ polega na odpowiedzi na trzynaście krótkich pytań. Nie ma tu odpowiedzi złych i dobrych; wybierz jedynie te, które najbardziej Cię opisują.

ZACZNIJ TEST!

 

 

¹ Ankieta opracowana na podstawie Grable J. E., Lytton, R. H. „Risk Tolerance Quiz Source”, 1999. Financial risk tolerance revisited: The development of a risk assessment instrument. Financial Services Review, 8, 163-181