Szranki i konkury, czyli konkurs TMS Brokers

Dla wielu kobiet branie udziału w różnego rodzaju konkursach zazwyczaj wiąże się ze stresem. Podczas występów na scenie w konkursach skrzypcowych czy recytatorskich wyrobiłam w sobie jednak taką niezwykłą cechę, że sytuacje stresujące powodują, że bardzo się mobilizuję i w jakiś magiczny sposób potrafię o stresie zapomnieć. Powiecie pewnie, że skoro rywalizacja jest taka niekomfortowa to po co brać w niej udział? Bo przecież zawsze można wygrać 🙂 A tak na serio uważam, że warto, a nawet powinno się w takie sytuacje wchodzić i starać się coraz bardziej poszerzać swoją strefę komfortu. Ma to w efekcie wiele zalet prócz budowania poczucia własnej wartości. Co jeszcze? Inspiracja, jaką dostajesz zawsze, kiedy masz kontakt z nowymi sytuacjami związanymi z Twoim zainteresowaniem. Ludzie, których poznajesz i którzy wnoszą nową wartość w Twoje życie. Motywacja do dalszego rozwoju, do działania na szerszą skalę, do przekraczania własnych granic. A przekraczając własne granice zawsze bardziej poznajesz siebie!

Dlatego też postanowiłam wziąć udział w konkursie TMS Brokers. W konkursie Index Cup handluje się kontraktami 19 najważniejszych światowych indeksów. Jak pewnie wiecie, do tej pory inwestowałam głównie w akcje spółek DAX. Moja stopa zwrotu za poprzedni rok to prawie 38%,  co przy inwestowaniu kapitałem na odpowiednim poziomie mało motywowało mnie do szukania innych form inwestowania. Ale uważam, że kiedyś należy ruszyć do przodu i poszerzać gamę instrumentów w portfelu. Tak więc przyszła pora na kontrakty (o których pisałam TUTAJ), a udział w konkursie motywuje mnie do tego, by się z nimi bliżej zaprzyjaźnić. Udział w konkursie to też okazja, by zmierzyć się z najlepszymi i uczyć się od siebie wzajemnie.

Konkurs Index Cup odbywać się będzie na kontach demo, czyli nie używamy do tego realnych pieniędzy, a wirtualny kapitał początkowy to 50 000 PLN. Inwestorzy mogą wybierać wśród 19-tu najważniejszych światowych indeksów, takich jak WIG20, DAX, S&P500, Dow Jones, CAC40 czy IBEX. Rywalizacja trwa 3 tygodnie, a wygrywa ten, albo ta, kto osiągnie najwyższą stopę zwrotu. W konkursie do zdobycia jest aż 11 nagród. Zwycięzca zyska 25 000 PLN na swoim koncie, natomiast kolejnych 10 uczestników otrzyma po 1 000 PLN. Pula nagród w konkursie to 35 000 PLN.

Celem projektu jest promocja odpowiedzialnych strategii inwestycyjnych w zakresie kontraktów opartych o indeksy giełdowe oraz wspólna zabawa bez ryzyka poniesienia realnych strat. To co mnie bardzo zachęca i mobilizuje do działania to to, że rywalizacja poprzedzona będzie szkoleniami interaktywnymi, prowadzonymi przez analityków i maklerów papierów wartościowych DM TMS Brokers. Udział w szkoleniach, a także w konkursie jest całkowicie bezpłatny.

Więcej informacji i zapisy znajdziecie na stronie konkursu.

Rozgrywki rozpoczynają się już 25 września, ale oczywiście możesz dołączyć również później, już w trakcie trwania konkursu.

Kim jest organizator? Dom Maklerski TMS Brokers S.A. to pierwszy walutowy dom maklerski na polskim rynku. Od ponad 13 lat zapewnia inwestorom dostęp do szerokiej gamy produktów z najważniejszych giełd świata – walut, kontraktów na indeksy, surowców oraz kontraktów na akcje. Spółka codziennie wspiera swoich klientów w podejmowaniu decyzji transakcyjnych dostarczając bieżące analizy rynkowe, rekomendacje oraz sygnały inwestycyjne dla wszystkich kluczowych instrumentów finansowych. Wysoką jakość oferowanych przez TMS Brokers usług potwierdzają liczne nagrody m.in. Money.pl No.1 Forex Platform 2015, FX Week Short-Term Ranking 2015, Bloomberg FX Forecast Accuracy, Ranking 2015, Best Central Europe FX Broker 2011 – World Finance. Spółka podlega Komisji Nadzoru Finansowego i uczestniczy w systemie rekompensat prowadzonym przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A.

To co? Rywalizujemy razem?

Jeśli temat konkursu wydaje Ci się ciekawy podziel się, proszę tym postem i udostępnij go znajomym na FB. Moim zdaniem inwestowanie i finansowa odpowiedzialność jest dla kobiet bardzo istotna i chciałabym, żeby jak najwięcej z nich sobie to uświadomiło.

Będzie mi miło, jeśli polubisz też moją stronę na Facebook-u.