Kobieta Inwestuje

Darmowe konto oraz premia za założenie – aktualna oferta konta Pekao S.A.

Początek roku to moment, kiedy wielu z nas układa sobie nowe plany i cele. Cele finansowe są w tym przypadku równie ważne, zwłaszcza że sytuacja gospodarcza i ekonomiczna nas nie rozpieszcza. To czas, kiedy warto szczególnie zadbać o swoje pieniądze.

Często polecam Wam w ramach podsumowywania roku porządkowanie swoich finansów. Warto przejrzeć wtedy swoje abonamenty, sprawdzić, ile i za jakie ubezpieczenia płacisz, ale też jakie masz konta i czy są funkcjonalne i ile kosztują.

Jeśli szukasz akurat dodatkowego, bezpłatnego konta to chcę Wam pokazać aktualne promocje dotyczące Konta Przekorzystnego. Konto to pokazywałam Wam już z uwagi na świetną opcję konta dla dzieci, z możliwością ich finansowej edukacji, zakładane za pomocą prostej opcji „selfie”, czyli biometrycznie.

Do końca marca premia i 2,5% na koncie oszczędnościowym

Wyraźnie da się zauważyć, że Bank Pekao S.A. w ostatnich latach nie tylko znacznie poprawił funkcjonalność, wygląd, ofertę cenową dla klientów, ale też szybko podnosi jakość usług bankowych, by zaistnieć wśród nowych, ale też młodych odbiorców.

Dlatego też Konto Przekorzystne istnieje w dwóch wariantach, w zależności od tego czy jesteś studentem lub czy już przekroczyłeś 26 rok życia, czyli Konto Przekorzystne oraz Konto Przekorzystne Dla Młodych 18 – 26 lat.

Opłaty za konto:

  • Prowadzenie konta: 0 zł

Opłaty za kartę płatniczą:

  • Wydanie karty płatniczej: 0 zł.
  • Opłata miesięczna za kartę debetową: 0 zł za obsługę karty debetowej do tego konta przez okres 24 miesięcy (2 lat) od dnia zawarcia umowy o Konto Przekorzystne wraz z kartą debetową Mastercard Debit FX

Opłaty za przelewy i zlecenia stałe oraz polecenia zapłaty: 0 zł.

Bankomaty:

  • Wypłaty gotówki z bankomatów: 0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce przez okres 24 miesięcy (2 lat) od dnia otwa

Bardzo atrakcyjnie cenowo wypada Konto Przekorzystne dla młodych od 18 do 26 lat, bo samo konto, karta, a także przelewy zatwierdzane tokenem mobilnym są bezwarunkowo darmowe, a ma ono te same funkcjonalności, co zwykłe konto.

 

Więcej na temat płatności telefonem z Peopay, wielowalutowej karty Mastercard Debit FX i innych funkcjonalności konta znajdziesz również w moim wcześniejszym poście na temat tego konta, a tutaj skupię się na nowej ofercie i tym, co możesz zyskać, zakładając konto w ciągu kolejnych tygodni.

Czytaj więcej: kobietainwestuje.pl/konto-osobiste-dla-rodzicow

Bo do końca marca 2022 roku za otwarcie Konta Przekorzystnego do otrzymania między innymi 100 zł za otwarcie konta!

Jak dokładnie wygląda aktualna promocja?

Przy otwarciu do otrzymania jest gwarantowane 100 zł w gotówce.

Nowi klienci mogą założyć w ramach pakietu również konto oszczędnościowe, które jest oprocentowane 2,5% do 20.000 zł.

Warunki do spełnienia nie są skomplikowane, a założenie konta jest bardzo proste, bez wychodzenia z domu i przy użyciu telefonu komórkowego. Tu opisywałam cały ten proces krok po kroku, jak zakładałam swoje konto.

 

Kto może wziąć udział w promocji w Pekao?

W promocji może wziąć udział każdy, kto nie był posiadaczem rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, a także terminowej lokaty oszczędnościowej w Pekao SA od 1.01.2019 do 21.12.2021.

Dotyczy to tylko konta osobistego. Jeśli posiadasz lub posiadałeś kredyt, konto firmowe lub kartę kredytową, albo jeśli zamknąłeś swoje konto w Pekao SA przed 1.01.2019, to również możesz skorzystać z promocji.

Co muszę zrobić, by skorzystać z promocji?

Jeśli chcesz otrzymać pierwszy bonus, czyli 100 zł na start, musisz wypełnić wniosek o Konto Przekorzystne wraz z kartą debetową Mastercard Debit FX i z aplikacją PeoPay na stronie promocji do 31.03.2022.

Dla konta aktywuj pakiet Komfort, czyli pakiet darmowych przelewów natychmiastowych wraz z ubezpieczeniem, które można przetestować za 0 zł. Tu mój opis, jak założyć konto krok po kroku.

W każdym z trzech kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia konta:

  • zapewnij min. 1 wpływ na konto w kwocie min. 500 zł
  • i wykonaj min. 4 płatności kartą wydaną do konta lub aplikacją mobilną PeoPay (kwoty dowolne).

Premia zostanie przelana na Twoje konto do końca kolejnego miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków.

2,5% na koncie oszczędnościowym

Jak wspomniałam, otwierając konto osobiste możesz dodatkowo otworzyć w pakiecie konto oszczędnościowe i będzie ono oprocentowane 2,5%.

Okres obowiązywania tego oprocentowania to 183 dni (liczone od dnia założenia konta oszczędnościowego), a maksymalna kwota objęta promocyjnymi warunkami: 20 000 zł. Regulamin promocji znajdziesz tutaj.

Karta potrzebna na urlop?

Niebawem ferie i jeśli chodzi o urlopy i płatności na zagranicznych wyjazdach to większość z Was pewnie myśli, że tylko Revolut się w tej sytuacji sprawdzi. Moim zdaniem karta MasterCard, jaką otrzymujemy do Konta Przekorzystnego ma naprawdę dobre warunki i możecie śmiało na wyjeździce korzystać z .

Płacąc MasterCard możemy pokaźnie zaoszczędzić podczas płacenia na zagranicznych wakacjach; conajmniej kilkadziesiąt groszy na każdej walucie, w jakiej płacimy. Wypłaty z bankomatów poza granicami Polski nic nie kosztują.

Podsumowując. Jeśli ktoś szuka konta, które jest za darmo to na pewno jest to interesująca opcja, bo takie alternatywy powoli znikają z rynku.

Myślę, że zwłaszcza teraz, z początkiem roku, warto przeanalizować swoje wszelkie opłaty, w tym te za konta osobiste i sprawdzić, czy może nie jest dobry czas na zmiany.

Jeśli chodzi o Konto Przekorzystne to dodatkowo wyróżniłabym:

  • Aplikacja dla dzieci! Dla mnie to HIT, bo wiele już rozwiązań kont dla dzieci widziałam. To aplikacja ze świetną funkcją trenera osobistego w postaci awatara. Uczy dzieci, jak zarządzać finansami, jak ustalać sobie finansowe cele. Pokazuje oszczędzanie w formie skarbonek, a oszczędności są oprocentowane już od pierwszej złotówki. Śliczna, dedykowana karta dla dziecka PeoPay KIDS, którą rodzic stale ma na oku i którą może kontrolować w swoim panelu. Dokładnie opisałam ją w tym poście.

Czytaj więcej: kobietainwestuje.pl/konto-osobiste-dla-rodzicow

  • Galeria Rabatów.Większość z nas lubi zniżki i jeśli można kupić coś taniej to chętnie tak robi. W tej opcji mamy wiele sklepów- Partnerów i jeśli płacimy za zakupy kartą do Konta Przekorzystnego to możemy z tych rabatów korzystać. Moim zdaniem to ciekawa opcja dla osób, które lubią oszczędzać i lubią szukać okazji, a zaoszczędzone nadwyżki możemy od razy odkładać na nasze własne cele.

Dokładny opis i zrzuty ekranu, jak założyłam konto Przekorzystne z opcją „selfie”, czyli biometrycznie, całkowicie online, znajdziesz w tym poście.

 

*Wpis powstał we współpracy merytorycznej z Partnerem Pekao S.A.