Ankieta dotycząca Twojej akceptacji ryzyka inwestycyjnego

Zrobienie ankiety zajmie Ci kilka minut. Wybierz najbardziej pasujące do Ciebie odpowiedzi. Tu nie ma złych i dobrych odpowiedzi, wybierz jedynie to, co najbardziej opisuje Ciebie.

W efekcie otrzymasz odpowiedź, jaka jest Twoja akceptacja ryzyka inwestycyjnego i jakie formy inwestowania najbardziej do Twojego profilu pasują.

Twój adres e-mail
1. Jak Twój najlepszy przyjaciel opisałby Twoje podejście do ryzyka?
2. Bierzesz udział w teleturnieju w telewizji i możesz wybrać jedną z następujących opcji. Którą wybrałabyś?
3. Właśnie skończyłaś oszczędzać na wakacje marzeń. Trzy tygodnie przed planowanymi wyjazdem tracisz pracę. Co zrobiłabyś?
4. Jeśli niespodziewanie dostałabyś 20.000 PLN do zainwestowania, co wybrałabyś?
5. Jak swobodnie czujesz się/czułabyś się inwestując w akcje lub fundusze akcji?
6. Jeśli myślisz o słowie „ryzyko”, które z poniższych słów przychodzi Ci na myśl w pierwszej kolejności?
7. Eksperci przewidują wzrost cen złota, kamieni szlachetnych, artykułów kolekcjonerskich i nieruchomości. Ceny obligacji mogą spaść, jednakże eksperci są zgodni, że obligacje państwowe są względnie bezpieczne. Większość Twoich aktywów inwestycyjnych to aktualnie wysoko oprocentowane obligacje państwowe. Co zrobiłabyś?
8. Który z czterech poniższych wyborów inwestycyjnych wybrałabyś?
9. Właśnie otrzymałaś 1.000 PLN. Poproszono Cię o wybór pomiędzy:
10. Właśnie otrzymałaś 2.000 PLN. Poproszono Cię o wybór pomiędzy:
11. Krewny zostawił Ci w spadku 100.000 PLN, zobowiązując Cię do zainwestowania wszystkich pieniędzy w jeden z poniższych wyborów. Który byś wybrała?
12. Gdybyś miała zainwestować 20.000 PLN, który z poniższych wyborów inwestycyjnych wydałby Ci się najbardziej interesujący?
13. Twoja zaufana przyjaciółka i sąsiadka, doświadczony geolog, szuka inwestorów do sfinansowania przedsięwzięcia górniczego. W przypadku sukcesu, przedsięwzięcie to może wygenerować 50 do 100-krotną stopę zwrotu. W przeciwnym wypadku cała inwestycja staje się bezwartościowa. Twoja przyjaciółka szacuje prawdopodobieństwo sukcesu na 20%. Gdybyś miała pieniądze, ile byś zainwestowała?
15. Jestem:
14. Mój wiek to:
16. Moje dochody mieszczą się w przedziale: (odpowiedź nie jest obowiązkowa)

 

Anna